×

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

img

Ağız diş ve çene cerrahisi alan olarak ağız içerisindeki tüm yumuşak dokuların (dil, yanak, dudak, tükürük bezleri gibi) dişlerin çenelerin ve çene ekleminin her türlü rahatsızlığı ve hastalığının teşhisi kapsamında cerrahi tedaviler gerçekleştirilir. Yapılacak cerrahi işlemin türüne ve hastanın durumuna göre yapılması planlanan cerrahi işlemler lokal anestezi, bilinçli sedasyon veya genel anestezi altında yapılır. Bu alanda yapılacak olan işlemlerin listesi şu şekildedir;


• Dişlerin normal ve cerrahı çekimleri, gömülü diş çekimleri, 
• Dental implant uygulamaları,
• Çene kist tümörlerinin tanı ve tedavileri, 
• Preprotetik cerrahi operasyonları, 
• Sinüs tabanı yükseltme işlemleri, 
• Kemik ogmentasyonları, 
• Travmatik diş ve destek doku yaralanmalarının tanısı tedavisi ve uzun dönemde takibi, 
• Çene kırıklıklarının konservatif ve cerrahi tedavileri, 
• Ortognatik cerrahi operasyonlar, çene eklemi hastalıklarının tedavileri

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Ne İçin Gereklidir ?

Ağız diş ve çene cerrahisi ne için gereklidir sorusunun hastaların araştırma konuları olabilmektedir. Bu konuda verilmesi en uygun olan cevap sağlıklı bireylerin yanı sıra özel bakım gereksinimi olan, kronik sistemik hastalığa sahip olan kişiler, fiziksel veya zihinsel engelli bireylerde bu alanda tedavi ve hizmetlerden yararlanabilmektedir. Bu alanda kliniğimize başvuran hastalara öncelikli olarak muayene sonrasında tanı ve tedavi planlaması uzman hekimlerimiz aracılığı ile yapılmaktadır.

Bu doğrultuda sürmekte olan ya da ileriki zamanlarda oluşabilecek çeşitli patolojik kaynaklı sorunların tedavilerini de ağız diş ve çene cerrahi uzmanımız tarafından çözüme ulaştırmaktayız. Karşılaşmış olduğunuz herhangi bir ağız diş ya da çene ile ilgili sorunlarda uzman hekimlerce yardım alarak büyük problemlere yol açmasına engel olmuş olursunuz.


Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Çalışmaları

Ağız diş ve çene cerrahisi çalışmaları hastaların her türlü şikayetlerine uygun steril çalışma koşulları altında tedavi amaçlı birçok hizmet çeşidi sağlamaktadır. 
Dişlerde oluşan yıpranma aşınma ya da çene eklemi etrafında oluşan ağrılara kadar çeşitli iskelet problemlerine de çene cerrahisi bakmaktadır. İmplant uygulamaları, doku düzeltmelerinin yapılması, çene ve yüz bölgelerinde oluşan kırık ve şekil bozukluklarının tedavileri gibi birçok işlem dahilinde çalışmalar yapılmaktadır.