×

İmplant

img

İmplant eksik olan dişleri tamamlayabilmek adına çene kemiği içerisine yerleştirilen ve genelde titanyumdan üretilmiş olan vidaya benzeyen bir materyale verilen isimdir. Eksik olan dişler kişinin gündelik yaşamında estetik açıdan ve sağlık açısından birtakım sorunlar oluşturabilir. İmplantta kullanılan titanyumdan yapılmış vidaların üstüne diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin kişiye avantajları diğer dişlerin kesilmesine gerek kalmamasıdır. 

Yani implant tedavisi sayesinde tedavi edilecek dişin veya dişlerin yanındaki dişin kesilmesine gerek kalmaz. İmplant tedavisi diş kökü görevi görür ve tıpkı doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilecek konuşabilecek ve gülebileceksiniz. Kliniğimize uğranması halinde alanında deneyimli hekimlerimiz tedavi için beklemektedir. Hastalarımıza Pazartesi-Cumartesi günleri arası 10:00-19:00 saatleri arasında kesintisiz hizmet vermeye devam etmekteyiz. Kliniğimizde yer alan odalar tamamen konforlu ve steril hale getirilerek hastalarımızı beklemektedir.


İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?
İmplant tedavisi nasıl yapılır sorusu hastaların aklına gelerek endişe edebileceği türden bir soru olmuştur. Hastalarımıza hafif bir sedasyon verilerek uygulama yapılmaktadır. Bu tedavi öncesi muhakkak detaylı muayene ve röntgen çekilmesi gereklidir. Tedavi için çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsü alınır. Dental implantların yerleştirilme seçenekleri arasında iki tür seçenek bulunur. İlki tek aşamalı işlem olarak implant yerleştirildikten sonra geçici olarak başlık takılır. İkinci olarak iki aşamalı işlemde dental implant takıldıktan sonra üstü diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. 

Protez başlıkları ise daha sonrasında takılır. Her iki seçenek için geçici bir köprü yerleştirilir ve 3 ay alt çene için ve 6 ay üst çene için iyileşme süreci beklenmektedir. Bazı durumlarda dental implantların üzerine yeni yapılan dişler hemen takılabilmektedir. Dental implantla hasta güvenle konuşabilir ve yemek yiyebilir.

İmplant Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
İmplant tedavisi için hastaların dikkat etmesi gereken şeyler bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gerekenleri öncelikli olarak hastanın diş polikliniği seçme konusunda dikkatli davranması gerektiğini hatırlatmak isteriz. 

DenTgimaT ailesi olarak hekimlerimiz yeterli ve deneyimli bir ekipten oluşmaktadır. Kliniğimizde yapılan tüm implantlardan sonra hastaya barkodlu bir şekilde sertifika da vermekteyiz.